Robert Weil Riesling Rheingau Trocken 2014 | Vinotéka winelink.cz

Cena s DPH 369 Kč
Ks
Pridat.eu

Robert Weil Riesling Rheingau Trocken 2014

Kód: 3670

Podrobný popis

Základní Riesling od nejslavnějšího výrobce z Rheingau. Barva je překvapivě velmi světlá. Víno má přímou, svěží, nekomplikovanou vůni s pěkně zakomponovanými tóny zelených jablek, limetek a grapefruitu. Šťavnatá, minerální a ovocná chuť s výraznější kyselinou a dotekem čerstvých citrusů. Středně dlouhé, vyvážené, přímé víno od prestižního vinaře, které je vhodné do gastronomie.

Vinařství Robert Weil bylo založeno v roce 1875 a dnes patří k nejslavnějším v Německu. Sorbonský profesor Dr. Robert Weil založil vinařskou firmu, kterou dnes provozuje již čtvrtá generace jeho následovníků, poté co kvůli válce opustil Francii a přestěhoval se do malebné gotické vesnice Kiedrich v Rheingau, kde koupil první malou vinici.

Dnešní vinařství, které vede Wilhelm Weil, se pyšní moderními sklepy v těsném sousedství malebného historického zámku a krásného parku. Aby bylo možné vyrábět kvalitní vína, je nutné kvalitních vinic, a právě tady je možné představit dvě špičkové viniční polohy vlastněné výhradně společností Robert Weil - Gräfenberg a Turmberg. Obě vinice jsou typické velmi příkrými svahy se sklonem až 60%. Celkem 65 hektarů je osázeno z 98% odrůdou Riesling. Břidlicovité složení půdy spolu s ideálním mikroklimatem jsou základem produkce nádherných Rieslingů. Mineralita, komplexita, pevná keselina, vysoký extrakt, potenciál zrání, přitažlivý styl a skvělá možnost kombinace s jídly.
Řada ocenění odborníků, časopisů, výher a medailí ve vinařských soutěžích řadí vinařství Robert Weil na absolutní špičku mezi německými producenty.

Všechna vína vinařství Robert Weil

Země původu: Německo

Oblast: Rheingau

Odrůda (typ): Ryzlink

Vinařství: Robert Weil

Ročník: 2014

Doba dodání: Ještě dnes