MOMO Pinot Noir Marlborough | Vinotéka winelink.cz

Cena s DPH 549 Kč
Ks
Pridat.eu

MOMO Pinot Noir Marlborough

Kód: 6535-09

Podrobný popis

Elegantní vůně po borůvkách a třešních s tóny mocca, bohatá chuť s kořeněným akcentem, vyrovnaný poměr tříslovin a kyselinky s kulatým závěrem. Na patře jsou koncentrované chutě tmavého ovoce, proložené toastovaným dubem a jemné třísloviny.

MOMO Pinot Noir 2008 je složeno z hroznů ze tří vinic v Marloborough, které se liší půdními podmínkami. Hrozny byly sklizeny mezi 28. březnem a 12. dubnem, odzrněny a ihned schlazeny ke studené maceraci. Fermentace proběhla zcela přirozeně v otevřených tancích. Poté zrálo 11 měsíců v sudech z francouzského dubu.

Seresin Estate je certifikovaná ekologická farma vyznávající zásady biodynamického pěstování hroznů a výroby svých vín. Vinice obklopené olivovými háji, zahradami, pastvinami a přírodními mokřinami tvoří celek v harmonickém biohospodářství. Seresin nepoužívá žádné chemikálie jak při pěstování, tak při výrobě vína. Veškeré práce od pěstování, sběru, třídění, lisování a při výrobě vína jsou prováděny ručně. Všechny suroviny pro výrobu vína pocházejí výlučně z vlastních biodynamických vinic.

Víno za zvýhodněnou cenu můžete zakoupit v Nových vínech z Nového Zélandu v sekci Tématické balíčky.

Všechna vína vinařství Seresin Estate

Země původu: Nový Zéland

Odrůda (typ): Rulandské modré

Vinařství: Seresin Estate, Marlborough

Ročník: 2009

Doba dodání: Ještě dnes