Conte Tasca d'Almerita Regaleali Bianco Sicilia IGT | Vinotéka winelink.cz

Akce
Cena s DPH 284 Kč
Ks
Pridat.eu

Conte Tasca d'Almerita Regaleali Bianco Sicilia IGT

Kód: 5090-08

Podrobný popis

Toto víno bylo prvním, které vinařství Tasca d'Almerita začalo vyrábět. Je to víno jiskrné, světle žluté barvy se zelenkavými záblesky. Delikátní ovocné vůně po jablku a banánech. Příjemně suché na patře, skvěle strukturované a aromatické. Závěr je dlouhý, hebký, plný sladkého vyzrálého ovoce.

Historie vinařství začala v roce 1830, kdy bratři Don Lucio a Don Carmelo Mastrogiovanni Tasca společně koupili usedlost Regaleali, původní feudální panství rozkládající se na téměř 1200 hektarech v krajině v okolí Sclafani, na pomezí provincií Palermo a Caltanissetta na Sicílii.
V průběhu let firma dosáhla mezinárodních úspěchů a získala četná uznání za svá vína. V současnosti vinařství Tasca d’Almerita produkuje téměř 15 druhů vín, která jsou ze 40% exportována, zejména do USA a do Německa. Přes tyto nesporné úspěchy jsou neustále prováděny experimenty s všemožnými mezinárodními i lokálními odrůdami z mnoha různých zemí světa. V roce 1999 firma zahájila provoz v nových ultramoderních provozech s cílem dále zvýšit kvalitu své produkce.

Země původu: Itálie

Odrůda (typ): Bílé

Vinařství: Conte Almerita

Ročník: 2010

Doba dodání: Do týdne